oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Symbol roku

ChSWN Chrześcijańska Służba Wyzwolenia Narodów Prawda Krzyż Wyzwolenie

Kaplica Dobrego Pasterza

Nasze strony

Domowy Kościół w Stanach Zjednoczonych

Domowy Kościół w Kielcach

Diecezja kaliska

Wspomnienie ks. Henryka Bolczyka o ks. Marku Adaszku

Wiadomość o śmierci ks. Marka Adaszka dosięgła mnie w czasie hymnu Nieszporów poniedziałkowych: "Jedyne Słońce, które nie zachodzi, Oświecasz drogę szukających Ciebie, By wreszcie doszli do Twojego domu Pełnego blasku";

Oswoił nas ks. Marek do swojej śmiertelnej choroby. Sporo lat temu,kiedy trwała nieustanna krucjata modlitwy o jego uzdrowienie, także przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. F. Blachnickiego, oznajmił, że "jeśli przeżyje do października, to będzie trzeba ogłosić cud". Minęło więcej lat, kilka październików, a ks. Marek cudu nie ogłaszał. Pytany, dlaczego? Odpowiadał: bo kiedy lekarze mnie badają, wyniki są niezmiennie złe. I tak dotarliśmy do października 2008 roku.

Ogłaszamy cud życia wspaniałego kapłana ks. dra Marka Adaszka. Chociaż umarł, jego życie będzie długo promieniować. Ma pokolenia wychowanków, jak ufam, zawsze mu wdzięcznych za przykład życia w świetle.

Pragnę mu podziękować za jego miłośc do ruchu odnowy Światło-Życie. Należał do pierwszych naśladowców Założyciela tego ruchu. Wcześnie odkrył, że liturgia Kościoła, której w szczególny sposób służył, znajduje poczesne miejsce w formacji oazowej. Przez liturgię jego uczestnicy mają najbliżej do Żywego Kościoła.

Z jego czasów rzymskich, pamiętają mu pierwsi uczestnicy III stopnia Oazy, oprowadzanie po bazylikach: "popatrzcie, mówił, w każdej z tych świątyń Piotr jest zawsze z Pawłem razem; co znaczy, że od początku Kościoła urząd i charyzmat były komplementarne".

Sam sobie próbowałem odpowiedzieć na pytanie: skąd on czerpał - imponujący mi - jego pokój wewnętrzny, który jeszcze bardziej dojrzał w latach choroby? Oto z jednej strony znikomość życia, zagrożonego chorobą, a z drugiej pasja sprawowania liturgii, w której czasy się schodzą: przeszłość uobecnia się w teraźniejszości, a razem wchodzą w realizm przyszłości, a dokładniej: w wieczność! Boga samego!

Marku, Kapłanie, Moderatorze! Mocno współbrzmi z Twoim życiem aklamacja mszalna: Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu; wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale. Nie widziałem nigdy w Twoich oczach strachu, nie było też rezygnacji z życia; zastanawiający, głęboki pokój! Chodziłeś pośród nas w czasie Boga, Pana wieczności, Pana życia.

Ogłaszamy cud życia ks. Marka Adaszka, z wdzięcznościa!

ks. Henryk Bolczyk
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 15-10-2008 o godz. 13:26

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Perła i skarb (25-07-2014)

Płonący krzew (18-06-2014)

Powołanie Abrahama (16-03-2014)

Misterium (3-12-2013)

Pytania o sakramenty (10-11-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.