oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Temat roku

Filia - kilka sąsiednich diecezji

OAWE Oaza Animatorów Wielkiej Ewangelizacji

Nasze strony

Grupa Odwaga

Archidiecezja katowicka

Oaza Dorosłych w Łaziskach Górnych

Namierzone serca łodzian!
Zapowiedź ogólnopolskiej dyskoteki ewangelizacyjnej na 3000 osób!

Wszystkie chodniki, przy głównych ulicach, przystankach, centrach handlowych, akademikach i szkołach w całej Łodzi wymalowane są sercami z celownikiem. To początek akcji ewangelizacyjnej organizowanej przez Ruch Światło-Życie wraz z innymi wspólnotami młodzieżowymi w tym mieście.

"Pomysł zrodził po udanych akcjach w Bełchatowie- dyskotekach bez alkoholu i narkotyków na 2000 osób. Postanowiliśmy, że teraz czas na Łódź" - mówi ks. Michał Misiak, moderator Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Łodzi. "To jest nasza odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II, by odważnie iść do młodych ludzi i ewangelizować ich" - mówi Jakub Zając, odpowiedzialny za Diakonię.

Po Internecie zaczęły też krążyć rysunki z sercem z celowniku. "Proponujemy użytkownikom Naszej Klasy, żeby zamiast swojego zdjęcia w profilu, umieszczali zdjęcie z sercem. Na razie uczyniło to już ok. pół tysiąca osób” - dodaje ks. Misiak. "Jest to początek kampanii ewangelizacyjnej w naszym mieście. Zdjęcie przedstawia serce każdego człowieka, grzeszne i poranione, które namierza Bóg pełen miłości. On podnosi nasze serca, do nieba, do Heaven. W nocy z 18 na 19 października zostało namierzonych 774 000 serc Łodzian!" - mówi kapłan.

Czy jest jakaś reakcja na trwającą od niedzieli akcję? "Dużo ludzi, szczególnie młodych zaczepia nas i pyta o co chodzi? Kiedy malowaliśmy sprayami pod centralem, podszedł do mnie mężczyzna i zapytał, co robimy. Odpowiedziałam mu, że malujemy serca wszystkich łodzian, namierzone przez Miłość. Zdziwił się, ale pogratulował pomysłu”- opowiada Paulina Żuchowicz z Diakonii Ewangelizacji. „Ludzie pozytywnie reagują, mówią, że to wnosi ożywienie do naszego szarego miasta. Szczególnie młodym podoba się ten pomysł, choć może budzić kontrowersje”- dodaje Żuchowicz. „Wszystkie serca są zmywalne, także po jednym deszczu nie będzie po nich śladu” - uspokaja Jakub Zając wszystkich zatroskanych o czystość na naszych chodnikach.

Co jest celem akcji? "Doprowadzenie do przebudzenia duchowego, żeby ktoś pomyślał o Bogu i Jego miłości" - wyjaśnia ks. Misiak. Organizatorzy chcą przez akcję zaprosić młodzież na jej finał - dyskotekę ewangelizacyjną, która odbędzie się 21 listopada w klubie „Heaven” w Łodzi.

Więcej informacji na stronie łódzkiej Diakonii Ewangelizacji www.pjw.org.pl

Dominik Cybulski
Rzecznik Prasowy
Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji w Łodzi
Kontakt: 508-656-167
E-mail: domin_c@interia.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 22-10-2009 o godz. 9:32

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Anka:D
:))
Wspaniale!! pamietam w modlitwie i zycze powodzenia!! <<>>< (22-10-2009, 12:31)
Vodi
Zapraszamy do Łodzi!:)
juz 21 listopada!;) prosimy o modlitwe! (22-10-2009, 13:00)
Lenka
Namierzeni...
Chodzi o to, żeby nie minąć obojętnie żadnego serca... Jest KTOŚ, KTO namierza te upadłe, zdeptane! // PS 51 "Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha" // (23-10-2009, 23:02)
pastor
Bóg nam błogosławi!!!
Dziękuję Wam kochani za Waszą miłość do młodych, poranionych, smutnych. Jezus tak bardzo chce ich ukochać, pomóc im! Gdy z nimi rozmawiamy, słuchamy, organizujemy dyskoteki, wtedy Jezus się bardzo ciesz, bo przez nasza ręce i słowa może kochać tych za któ (23-10-2009, 23:59)
Agnieszka
:)
I ja obiecuje wspierac modlitwa cale to przedsiewziecie! Rowniez dlatego, ze kiedys zostalam namierzona przez Jezusa i codziennie tego doswiadczam!:) (25-10-2009, 21:23)
Karola
:)
jesteście fantastyczni, wytrwałości i błogosławieństwa Bożego życzę....obiecuję modlitwę:) (26-10-2009, 18:07)
wera4203
dyska
21 juz wielkimi korkami sie zbliza obiecuje modlitwe (31-10-2009, 21:24)
Tomek
<>< Pan Jest Wielki
AMEN! (18-11-2009, 23:37)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Wakacyjne Słowo Życia (14-07-2014)

Moja pierwsza oaza (14-07-2014)

Co w sobie masz, to dziecku dasz (23-06-2014)

Otworzyć się na radość Ewangelii (5-06-2014)

Jesteś potrzebny! (4-06-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.