oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Eleuteria

Agape - piękna miłość

Oaza wielka - kilka lub kilkanaście grup oazowych

Nasze strony

Archidiecezja warszawska

Diecezja toruńska

Archidiecezja łódzka

Egzorcysta, charyzmatyk, prorok
Kim jest gość czerwcowego Kongresu Ewangelizacyjnego?

Rufus Pereira jest księdzem katolickim, egzorcystą z Bombaju w Indiach. Od 30 lat prowadzi swą działalność na całym świecie, wygłaszając konferencje, publikując artykuły i książki z dziedziny duchowości i walki duchowej. Jest animatorem ruchu angażującego ludzi świeckich i kapłanów w posługę uzdrawiania i uwalniania. Ma wyjątkowy dar modlitwy wstawienniczej, posiada także dar proroctwa. O tym ostatnim powiedział kiedyś tak: Od kiedy [go – przyp. red.] otrzymałem, moje mowy i homilie, nawet najprostsze, wydają się zmieniać życie ludzi prawie natychmiast!

Studiował teologię na Papieskim Uniwersytecie „Gregorianum” w Rzymie, uzyskując stopień doktora. Był redaktorem wydawanego w Indiach miesięcznika Charisindia, poświęconego odnowie charyzmatycznej. W 1994 roku został wybrany wiceprzewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. W roku 1995 zainicjował działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania. Od 1997 roku jest członkiem międzynarodowej Katolickiej Charyzmatycznej Rady Odnowy, jako następca ojca Emiliena Tardifa. Do najbardziej znanych publikacji ks. Rufusa Pereiry należy książka Prowadzeni przez Ducha.

Ks. Rufus Pereira jest zaliczany do grona najbardziej znanych charyzmatyków posiadających dar uzdrawiania, do którego należą m.in. o. Antonello Cadeddo i o. Enrique Porcu z Brazylii, o. John Bashobora z Ugandy i o. James Manjackal z Indii.

W lipcu 2009 ks. Pereira był gościem Ogólnopolskiego Spotkania Egzorcystów na Jasnej Górze (m.in. razem z ks. Gabrielem Amorthem). Indyjski egzorcysta powiedział wówczas, że choć nie używał jeszcze imienia Jana Pawła II przeciwko szatanowi, to jest przekonany, iż ten boi się go szczególnie.

Znaną metodą, stosowaną przez ks. Rufusa na prowadzonych przez niego rekolekcjach, jest spisanie na kartce chorób duszy. Chodzi o to, że także ona ma swoją historię choroby. Warto ją, choćby na jeden dzień spisać i pokazać Panu Bogu, nikomu innemu, tylko Jemu. Już samo spisanie tych chorób będzie uzdrawiające.

O swojej posłudze mówi tak: Najtrudniejsze w mojej posłudze są sytuacje, gdy ktoś do mnie przychodzi i oczekuje, że jeśli nałożę na niego ręce, to jego problem cudownie zniknie. A to przecież nie wystarczy. Człowiek musi być gotowy na współpracę z Bogiem. Osoby, które przychodzą na indywidualną modlitwę, zdaniem ks. Rufusa, rzadko są do niej przygotowane – on nigdy nie okazuje im zniecierpliwienia. Uważnie słucha, notuje, rzadko zadaje pytania. Do modlitwy o uwolnienie przygotowuje się przez czterdziestodniowy post, jedząc wówczas jedynie raz dziennie lekką zupę i pijąc herbatę.

Wszystkim, którzy wybierają się na warszawski Kongres, warto przytoczyć zawołanie o. Pereiry: Oddychaj Duchem Świętym!

Piotr Niedzielski

O Kongresie ewangelizacyjnym „Nie lękajcie się”

Przy pisaniu tekstu korzystałem z:

Wyznanie egzorcysty

ks. Rufus Pereira

Ks. Rufus Pereira w Łomży

Ogólnopolskie spotkania egzorcystów na Jasnej Górze

Pozwól się uzdrowić

Dod. Wiola Szepietowska dnia 31-05-2011 o godz. 19:11

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

marek filar
zapraszamy
zapraszamy do zgłoszeń mamy ich już ok 500 a miejsc ok 900 wiec nie zwlekajmy do ostatniej chwili zapraszajmy najpierw ludzi ruchu :-) wierze że będzie to czas dużego wewnętrznego przebudzenia zgłoszenia na stronie www.oaza.pl/cde (2-06-2011, 14:28)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Róbmy to, co jest skuteczne! (29-05-2014)

Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji (8-05-2014)

Modlitwa o błogosławionego (28-02-2014)

Modlitwa i post za Ukrainę (20-02-2014)

XXIV Tyski Wieczór Uwielbienia (7-02-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.