oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Teczka roku

Exodus - Księga Wyjścia

Dzień diakonii

Nasze strony

Oaza Dorosłych w Łaziskach Górnych

Diecezja legnicka

Domowy Kościół w Kanadzie

Każda okazja jest dobra
Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji, Częstochowa 11-13 listopada 2011r.

Co czwarta zapytana osoba mówi, że nie ma w życiu żadnego celu. Ludzie żyją z dnia na dzień, nie wybiegając myślami zbyt daleko w przyszłość. W świecie, gdzie nie ma już tematów zakazanych i prawdopodobnie wszystkie granice wstydu zostały już dawno przekroczone, jedynym prawdziwym tabu pozostaje jeszcze śmierć, o której nikt nie chce myśleć. Liczy się tylko dzień dzisiejszy, ale ten często niesie kolejne rozczarowanie i niezrozumiałe cierpienie. Ten świat nie jest jednak bez-nadziejny, jak widzą go niektórzy, tylko potrzebuje tych, którzy nadzieję mu przywrócą i pokażą cel, do którego warto dążyć. To zadanie dla nas, chrześcijan, bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.(Dz 4,20)

Raz do roku ma miejsce niezwykłe wydarzenie: kilkadziesiąt osób ze wszystkich regionów Polski gromadzi się, aby wspólnie modlić się, dzielić się swoim doświadczeniem wiary i szukać dróg dotarcia do drugiego człowieka, aby dać mu nadzieję. Ich celem jest, aby każdy człowiek na Ziemi usłyszał o Jezusie Chrystusie (szukaj w Internecie pod hasłem „Ad Christum Redemptorem 2”). Głównym inicjatorem tego spotkania jest za każdym razem Duch Święty. Tym razem udało Mu się zgromadzić na Oazie Jedności Diakonii Ewangelizacji około 70 osób (Częstochowa, 11-13 listopada).

Nadchodzący rok 2012 jest dla nas, Polaków, nie lada wyzwaniem. Mamy się pokazać światu jako nowoczesny kraj, który potrafi zorganizować wielką, sportową imprezę na „europejskim” poziomie. Przygotowania są w toku. A jak przygotowujemy się my – chrześcijanie? To pytanie zadał nam Zbigniew Masewicz z Ruchu Nowego Życia (www.rnz.org.pl), wskazując, że chrześcijanie od samego początku brali udział w ważnych wydarzeniach sportowych. Dla św. Pawła, który jest absolutnym wzorem do naśladowania w dziedzinie ewangelizacji, każda okazja była dobra do tego, by głosić świadectwo (patrz: igrzyska istmijskie w Koryncie). A czy można wymarzyć sobie lepszą okazję niż ta, która będzie nam dana? Zdecydowanie nie może nas zabraknąć w tych miejscach, gdzie rozegrane zostaną mecze w czasie Euro 2012. „Centrum dowodzenia” Ruchu Światło-Życie będzie w Warszawie. Wszyscy, którzy chcą się włączyć w przygotowania oraz służyć świadectwem i pomocą w czasie Euro, powinni zgłosić się do diecezjalnych diakonii ewangelizacji. Już niedługo ruszy także strona internetowa, na której będzie można znaleźć potrzebne informacje o tym, jak można przysłużyć się temu dziełu: www.przystanekeuro.pl .

Piotr Werwiński, także z Ruchu Nowego Życia, dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat inicjowania i budowania pomnażającego ruchu duchowego przy parafii. Jedną z jego inicjatyw jest prowadzenie spotkań dla rodziców na temat budowania więzi ze swoimi dziećmi i przekazywaniu im wiary w oparciu o książkę Josha McDowella “Wyobcowane pokolenie”. Dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej: www.fundamentywiary.pl

Gościem OJDE był również Krzysztof Najdowski, założyciel Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji. Krzysztof przekonywał nas, że w przesłaniu, które mamy dla świata liczy się nie tylko treść, ale także forma oraz nasze własne przygotowanie. Pan Bóg w ewangelizacji może oczywiście posłużyć się każdym, nawet najbardziej niedoskonałym narzędziem. Jednak wszystkie nasze talenty zostały nam dane po to, abyśmy je rozwijali właśnie w służbie Ewangelii. Każdy z nas nosi w sobie obraz Boga, który jest Stwórcą. Dlatego my również mamy w sobie twórczy potencjał. Podczas warsztatów z mowy ciała i prezentacji mogliśmy się przekonać, jak wiele jest w nas kreatywnego myślenia, chęci tworzenia rzeczy nowych i oryginalnych. Jesteśmy wezwani do tego, by dzielić się z innymi tym, co w nas dobre i piękne, a swoją twórczą postawą inspirować innych.

Jak zawsze, odwiedził nas moderator generalny ks. Adam Wodarczyk, by opowiedzieć nam o sprawach i dziełach, które Ruch aktualnie podejmuje w Polsce i na całym świecie w służbie dla Kościoła. Wezwał nas do pomnażania uczniów, by diakonie ewangelizacji mogły powstać w każdej parafii i by każda parafia była wspólnotą ewangelizującą.

OJDE to jednak nie tylko warsztaty i „akcyjność”. To przede wszystkim modlitwa. Modlitwa ludzi, którzy mają ten sam cel i których łączy jeden Duch. Modliliśmy się śpiewem i tańcem, z radością wielbiąc Boga, który jest wielki i czyni cuda. Dzięki modlitwie za siebie nawzajem mogliśmy w niedzielne popołudnie opuścić Częstochowę z przekonaniem, że tworzymy prawdziwą wspólnotę i nie musimy się bać, bo Bóg jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28,20).

Maria Nejman

za: www.tarnow.oaza.pl

zdjęcia: Jacek Giełda

Dod. Wiola Szepietowska dnia 1-12-2011 o godz. 17:24

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Róbmy to, co jest skuteczne! (29-05-2014)

Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji (8-05-2014)

Wypłyń na głębię (27-11-2012)

Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji (26-10-2012)

GDYNIA: Warsztaty Uwielbienia Tańcem (20-10-2012)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.