oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Filia - kilka sąsiednich diecezji

Źródło życia

Szkoła liturgiczna

Nasze strony

Kapucyni prowincji warszawskiej

Diakonia Misyjna w Łodzi

Diecezjalna Diakonia Liturgiczna w Koszalinie

Warunki owocnego dawania świadectwa o Chrystusie
  • Być pewnym, że Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem, że jest w moim życiu, żyje we mnie, a ja w Nim.
  • Upewnić się, że wszystkie moje grzechy są uznane i wyznane przed Bogiem w wierze w przebaczającą moc krwi Chrystusa wylanej na krzyżu.
  • Upewnić się, że prowadzę życie w Duchu, że Chrystus zasiada na tronie mojego serca, a moje "ja" jest Mu poddane.
  • Dzielić się przy każdej okazji w prosty sposób swoją wiarą w Chrystusa z innymi.
  • Modlić się.
  • Iść, tzn. Wziąć inicjatywę w swoje ręce.
  • Iść w miłości, w przekonaniu, że jestem narzędziem miłości Boga.
  • Rozmawiać o Jezusie.
  • Pozostawić Bogu rezultaty i Jemu przypisywać owoce.

Jeżeli będziemy stosowali wszystkie wymienione zasady, to nasze świadectwo na pewno będzie owocne i będziemy przezywali wielką radość. Wtedy na pytanie: Co uważasz za najradośniejsze w swoim życiu? - będziemy mogli odpowiedzieć: - To, że przyjąłem Chrystusa i że mogę innych do Niego prowadzić. To jest najradośniejsze przeżycie w moim życiu i tym najlepiej mogę służyć innym ludziom, moim braciom.

ks. Franciszek Blachnicki
Dod. Anna Wojtas dnia 13-02-2003 o godz. 0:00

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

ona
Inne niz wszystkie
(25-11-2003, 12:37)
Marcin Garbulski
Wielki Świadek
Ks. Fransiszek to nie tylko nauczyciel świadectwa, ale przede wszystkim wzór świadka. Świadka, który wciąż żyje - żyje z Panem w niebie, a z nami w modlitwie oraz poprzez żywy charyzmat Ruchu. Idźmy jego śladami i dzielmy się Jezusem! (12-02-2004, 8:27)
Natalia
Oto jest Droga, którą idę!
Mam trzynaście lat. Gdy byłam małą dziewczynką babcia zaprowadziła mnie do Kościoła. Od tamtej pory rozpoczęła sie moja droga z Chrystusem. Dziś jeżdżę na rekolekcje i chodze na pielgrzymki. "Cóż uczyni mi człowiek, kiedy ze mną Pan?" (5-06-2005, 19:33)
Ania
Bóg moim życiem
Mam 17 lat i dziękuję Bogu za to że dal mi życie,,, (7-03-2006, 18:30)
Paulina
Bóg i Ja
Mam 15 lat. Bóg jest moim Paterzem. Jest także moim przyjacielem, któremu mogę wszystko zawierzyć. On mnie kocha i ja Go też. To jest potężniejsze od wszelkiego zła. Idę przez życie z Bogiem. Z każdym dniem jest coraz lepiej, przyjemniej...Chwała Panu! (5-05-2006, 13:33)
Marta
Moja wiara{www.martuniamojeja.blog.onet.pl}
Mam 15 latek.Kiedyś nie wiedziałam nic na temat Boga- współnota kościoła katolickiego kiedyś wydawała mi się nadęta i nudna..w sumie nie bede już pisać o tym tylko wejdzcie na.www.martuniamojeja.blog.onet.pl tam jest wszystko{teraz wiem że Bóg jest super (5-05-2006, 13:54)
Lucyna Barbara
BLASK PRAWDY WWW.BLASK.ALLELUJA.PL
Z całego serca dziękuję za miejsce, w którym mogę złożyć świadectwo przynależności do Chrystusa i Kościoła dla pokrzepienia naszych serc. Założyłam www.blask.alleluja gdzie umieściłam moje świadectwo. Pozdrawiam Wszystkich czytających. Z J+M (25-06-2007, 19:52)
Aguś
Odnowa zycia!
Jestem Po 1 rekolekcjach OND III i jestem z dumiona...moja wiara sie umocnila...Kocham Cię Boże moj!Za to wszystko Chwała Panu! (13-07-2007, 20:08)
Lucyna
W Twoim Blasku...
W odp.na apel J. Pawła II - w miłości do Kościoła - w poczuciu troski i odpowiedzialności za dobro narodu, rodzin, ofiarowuję swoj dar całkowitej abstynencji od alkoholu. Wiecej na www.blaskalleluja.pl (KWC) (31-12-2008, 22:37)
JA28
Cudowne!
Ks. F.B. ujął to pięknie, mam nadz.,ze kiedys dojdę do takiego świadkowania.Cudownym jest czytać tak piękne i dojrzałe wypowiedzi nastoletnich dziewczyn :D Cudowne! Mam nadz.,ze Nasza maleńka dziś córeczka,kiedyś będzie tak mądra jak Wy.Pozdrawiam. (2-09-2012, 15:12)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Radość Ewangelii (13-05-2014)

Rocznica powrotu Ojca (1-04-2014)

Otwórzcie drzwi Chrystusowi (27-03-2014)

Jak na oazie z Ojcem Franciszkiem (13-03-2014)

Wydawnictwo Światło-Życie zaprasza! (8-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.