oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Symbol roku

Martyria-leiturgia-diakonia

KAMUZO - kurs animatorów muzycznych oaz

Nasze strony

Domowy Kościół w Niemczech

Wspólnota Dobrego Pasterza w Olsztynie

Diecezja zamojska

Otchłanie wiary: Mały Kanaan

Nasz Ojciec niebiański podarował nam kawałek nieużytecznej ziemi, mały „Kanaan”, ziemię obietnicy. Nie miało to jednak wyglądu „ziemi obiecanej”, ponieważ nie było tam wody. Ziemia ta była sucha i piaszczysta. W wyjątkowo gorące lata trawniki przybierały brązowy kolor, grządki warzywne wysychały i nie dawały plonów.

Nasze modlitwy i błagania o źródło wody albo w ostateczności o studnię, wyśmiane były przez ekspertów: „Z geologicznego punktu widzenia jest to jedno z najsłabiej nawodnionych miejsc w całej dolinie Renu”. Przez dar wiary miałyśmy jednak wyraźne zapewnienie, że Bóg w cudowny sposób da nam wodę. On tę ziemię uczyni zieloną i wydającą owoce. Nic jednak się nie działo. Wciąż się modliłyśmy. W międzyczasie nauczyłyśmy się tego, że Ojciec często łączy swą odpowiedź z wypełnieniem z naszej strony Jego warunków. Za niczym więc nie tęskniliśmy tak, jak za nowym duchem upamiętania. Czy serce przepełnione łzami pokuty ma jakiś związek z ziemią bez źródła wody?

Minął długi okres czasu. Kanaan kształtował się architektonicznie i w związku z tym postanowiłyśmy przygotować podłoże dla przyszłego jeziora. Władze miejskie udostępniły nam stare brukowce, a jedna z firm ofiarowała cement. Słońce mocno prażyło i cała ziemia tęskniła za wodą. W ciągu tygodni spadło zaledwie kilka kropel deszczu. Stojący na brzegu przyszłego jeziora zainteresowani goście pytali siostry, czy ma sens wykładanie tego podłoża, skoro nie wiadomo skąd mogłaby przyjść woda...

Bez podtrzymującego nas daru wiary, musiałybyśmy przerwać to przedsięwzięcie. A tak naprawdę, to większość z nas nie podjęłaby się takiej pracy; ale wiara ani nie odchodziła, ani się nie zachwiała.

Co mógł myśleć nasz pomocnik, gdy kilka razy dziennie z pieśniami wiary i zwycięstwa, tak jak Izraelici wokół Jerycha, okrążałyśmy krawędzie niecki? Tego nie wiedziałyśmy. Wiedziałyśmy jednak, co na ten temat powiedział ekspert w tej dziedzinie w czasie jednego ze zgromadzeń w Kaplicy Proklamowania Jezusa: „Znalezienie wody w tej ziemi nie byłoby cudem. Wszędzie bowiem na jakiejś głębokości znajduje się woda gruntowa. W całym tym okręgu nad Renem wykopałem już około sto studni. Ale żeby znaleźć wodę w Kanaanie, trzeba by kopać dwadzieścia do dwudziestu pięciu metrów głębiej niż gdzie indziej – i to byłby cud”!

A jednak woda wypłynęła i napełniła jezioro! Wypłynęła jako mały strumyk i wkrótce nawodniła całą ziemię. Jest to teraz nie tylko ziemia obiecana, ale także dobra ziemia, pełna zieleni i kwiecia – tak jak w wierze oglądałyśmy to wtedy, gdy była jeszcze „pustynią”.

świadectwo siostry Anity, w: Basilea Schlink, Z miłości do Jezusa, Warszawa 1982, s. 317-318

Dod. Wiola Szepietowska dnia 18-04-2013 o godz. 12:05

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Otchłanie wiary: Droga charyzmatu (3-11-2013)

Otchłanie wiary: Praca bez błogosławieństwa (28-10-2013)

Otchłanie wiary: Kawałek prawdy (6-10-2013)

Otchłanie wiary: Niemożliwe (26-09-2013)

Otchłanie wiary: Norma (18-08-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.