oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Filia - kilka sąsiednich diecezji

Martyria-leiturgia-diakonia

Ruch Żywego Kościoła - pierwsza nazwa Ruchu Światło-Życie

Nasze strony

Diecezja płocka

Radio Fos-Zoe

Diecezja łowicka

Otchłanie wiary: Droga charyzmatu

24 maja 1968

Maryi, Wspomożenia wiernych

Moim powołaniem jest iść zasadniczo drogą charyzmatu, drogą inicjatywy „oddolnej” w Kościele. Z natury charyzmatu wynikają dwie konsekwencje:

Pierwsza, że wszystkie inicjatywy muszą być w swoim czasie poddane urzędowi w Kościele, hierarchii – w celu uzyskania aprobaty i błogosławieństwa,

Druga: charyzmat to łaska gratis data, która nie uświęca jeszcze tego, który ją posiada. Z tego wynika obowiązek pokory i czujności w trosce o własne uświęcenie. Jeżeli będę pamiętał o dwóch powyższych zasadach – będę mógł bezpiecznie iść drogą charyzmatu.

Nie mogę oczekiwać nadzwyczajnych znaków od Boga. Że poszczególne moje plany, inicjatywy i dzieła, są dziełem Bożym. Musi mi wystarczyć zwyczajna moralna pewność, wynikająca z przemyślenia sprawy w świetle ogólnych norm i opinii poważnych ludzi, z aprobaty hierarchii. Poza tym obowiązuje zasada „po owocach poznacie ich”. Wola Boża okaże się w przyszłości. Teraz trzeba szukać jej pokornie w świetle wiary z wewnętrzną gotowością rezygnacji ze wszystkiego, co kiedyś może się okazać niezgodne z planem Bożym.

ks. F. Blachnicki, Trzy nawrócenia, Wydawnictwo Światło-Życie 2011, s.66.

Dod. Wiola Szepietowska dnia 3-11-2013 o godz. 20:05

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Mietek
Posłuszeństwo na wzór Chrystusa Sługi
Piekne dzięki za odszukanie tych słów ks. Franciszka. Zwrócił nam uwagę na nie Ks. Wojciech podczas homilii na Eucharystii tydzień temu na DWDD w Rybiku (3-11-2013, 22:24)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Radość Ewangelii (13-05-2014)

Rocznica powrotu Ojca (1-04-2014)

Otwórzcie drzwi Chrystusowi (27-03-2014)

Jak na oazie z Ojcem Franciszkiem (13-03-2014)

Wydawnictwo Światło-Życie zaprasza! (8-03-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.