oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Żywy Kościół

Drogowskazy Nowego Człowieka - zasady życia wspólnot Ruchu Światło-Życie

Znak Ruchu Światło-Życie

Nasze strony

Domowy Kościół w Rzeszowie

Domowy Kościół w Warszawie

Diecezja bielsko-żywiecka

Misja dziennikarza

Czy można w trzy dni podzielić się wieloletnim doświadczeniem i zarazić innych swoją pasją? Gdyby świat wymyślił człowiek zapewne nie byłoby to możliwe, ale w świecie stworzonym przez Boga, który obdarza stworzenia swoim podobieństwem, a wraz z nim – niezwykłym potencjałem twórczym – uczeniu się od siebie towarzyszy łaska.

W tej łasce w dniach od 9 do 11 listopada br. przebywali uczestnicy I Diecezjalnych Warsztatów Dziennikarskich zorganizowanych przez Diakonię Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej w sosnowieckim Wydziale Katechetycznym, a prowadzonych przez Kamilę Dróżdż – młodą będzińską dziennikarkę i studentkę szkoły filmowej.

Choć warsztaty diecezjalne, uczestnicy przybyli na nie także z diecezji sąsiednich. I właśnie różnorodność, bogactwo charakterów i zdolności okazały się kluczem do sukcesu – zakończenia warsztatów z poczuciem, że nie był to czas zmarnowany: każdy dowiedział się, jaki może mieć udział w dziennikarskim rzemiośle. A wybór był duży. Tematem pierwszego dnia było dziennikarstwo prasowe, drugiego radiowe, a trzeciego – telewizyjne. Uczestnicy rozwijali umiejętności posługiwania się piórem, aparatem fotograficznym, dyktafonem i kamerą, wszystko po to, by jak najlepiej docierać z prawdą do społeczeństwa, które tak lubi różnorodność, jak samo jest różnorodne. Z jaką prawdą? Wszelką. A za wszelką prawdą stoi Bóg. O misji ewangelizacji, szansach i trudnościach, z jakimi liczyć się muszą młodzi adepci dziennikarstwa, opowiadał już pierwszego dnia warsztatów ks. Tomasz Zmarzły.

Najwyraźniej słuchacze poczuli się zachęceni do pracy, gdyż entuzjazm i wysiłki, jakie wkładali w wykonywanie ćwiczeń, zaowocował wieloma wywiadami, audycjami radiowymi i zrealizowanym wspólnie reportażem telewizyjnym na temat Święta Niepodległości. Z wszystkimi materiałami można się zapoznać, wchodząc na stronie warsztatów, zaś z pracą dziennikarza w kolejnej edycji diecezjalnych warsztatów.

Katarzyna Olszewska
media@mlodzi.sosnowiec.pl

Dod. Wiola Szepietowska dnia 13-11-2013 o godz. 15:14

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Miej o nim staranie (13-04-2014)

Nowy serwis www.oaza.pl (6-02-2014)

Konarzewo: Miłość małżeńska - relacja, o którą warto dbać (4-01-2014)

Oaza Jedności Diakonii Komunikowania Społecznego (28-11-2013)

Sosnowiec: Warsztaty dziennikarskie dla każdego (25-10-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.