oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Dzień diakonii

Piosenka dnia

Ewangeliczna rewizja życia

Nasze strony

Ruch Światło-Życie na Ukrainie

Domowy Kościół w Koszalinie

Radio Fos-Zoe

Aby lepiej bronić życia

Ponad 20 osób wzięło udział w kursie dla prolajferów w Koszalinie. Przygotowała go Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie.

Odpowiadając na zaproszenie Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie przyjechali z całej diecezji. Przede wszystkim po to, by dowiedzieć się, jak skutecznie mówić i działać w obronie życia.

Warsztaty poprowadziła Fundacja Pro-Prawo do Życia.

Uczestnicy kursu dowiadywali się m.in., jak współpracować z mediami, jak zorganizować pikietę czy wystawę antyaborcyjną, a także jak skutecznie odpowiadać na zadawane pytania, które nie zawsze muszą padać ze strony środowisk przychylnych ruchowi pro-life. Temu ostatniemu zadaniu służyła zaimprowizowana na koniec kilkugodzinnych warsztatów „konferencja prasowa” - ćwiczenie, podczas którego uczestnicy wcielili się w rolę dziennikarzy pro-death.

- Dostałem masę odpowiedzi na pytania, które często są stawiane w moim środowisku. Myślę, że będę teraz mógł lepiej przekonywać znajomych, którzy mają inne zdanie na temat życia - przyznaje Michał Kubera z Ustki. (…)

Kurs przeznaczony był nie tylko dla tych obrońców życia, którzy aktywnie włączają się w organizowane akcje.

- Zorganizowaliśmy warsztaty nie tylko, żeby zachęcić do działania w naszej organizacji, ale także po to, by zwrócić uwagę na wielką wartość, jaką jest życie i zaprosić do poznawania tego tematu nowe osoby. To ostatnie rzeczywiście nam się udało. Cieszy to, tym bardziej że są to ludzie z różnych końców diecezji: od Ustki po Piłę i Wałcz. Każdy rejon, każde większe miasto diecezji miało swoją reprezentację - tłumaczy Małgorzata Telega.

- Dla nas to jasny sygnał, że są osoby, które chcą działać. Zresztą nie mam wątpliwości, że większość ludzi jest za życiem. Kurs mocno skupił się na temacie antyaborcyjnym, bo tym właśnie zajmują się prelegenci z Fundacji Pro, ale bronienie wartości życia to nie tylko to. Myślę, że ta świadomość bycia „za” jest w diecezji coraz szersza, co potwierdzają chociażby kolejne czerwcowe Marsze dla Życia i Rodziny. Z każdym kolejnym rokiem jest coraz więcej miast, które zapraszają mieszkańców do wyjścia na ulice i zamanifestowania swojego poparcia - dodaje.

W tym roku mieszkańców Koszalina, Słupska, Kołobrzegu, Piły i Szczecinka dołączą wałczanie. Być może Marsz uda się także zorganizować w Sławnie.

Karolina Pawłowska

z serwisu Wiara.pl, informacja (poszerzona) ukaże się w koszalińskim dodatku "Gościa Niedzielnego"

Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 23-03-2014 o godz. 18:31

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Stajemy się rodzicami (28-05-2014)

Nowy serwis www.oaza.pl (6-02-2014)

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia (5-02-2014)

Chrońmy dzieci przed pornobiznesem (22-01-2014)

Trudne rozstanie. Dla rodziców po stracie dziecka (18-01-2014)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.