oaza.pl
Światło-Życie

Strona główna · Rok wiary · O Ruchu: Świadectwa · Kalendaria: Rekolekcje · CDOR · Diakonie · Stowarzyszenie DIAKONIA · Dokumenty i materiały · Wydawnictwo · Czasopisma · Rozmaitości · Przegląd wydarzeń · e-KARTKI · Poczta przez WWW · Powiadomienie o nowościach · Kontakty · Kalendarz

 
Szukanie zaawansowane / Indeksy
Temat pracy rocznej:
13/14: Narodzić się na nowo
Domowy Kościół Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ks. Franciszek Blachnicki
Nasz słownik

Jagiellońska

Zasada pomocniczości

KWC Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Nasze strony

Diecezja sandomierska

Kapucyni prowincji krakowskiej

Domowy Kościół w Warszawie Pradze

Odszedł od niej anioł

Nie miałem jak dotąd okazji rozmawiać z aniołem. Ale wyobrażam sobie, że taka rozmowa to wydarzenie cokolwiek spektakularne - rozmawiać twarzą w twarz z nieziemską istotą przekazującą słowa samego Boga. To pewnie trochę tak, jak doświadczenie obecności Boga na rekolekcjach - kiedy czuje się Jego obecność praktycznie namacalnie, modlitwa płynie sama, serce człowieka przepełnia nieziemska radość, jest poczucie ogromnej mocy, doświadczenie łaski jest tak realne, że można by ją wręcz jeść łyżeczką. Takie właśnie mogłby być przeżycia Maryi, gdy rozmawiała z aniołem.

Tyle że - potem anioł odchodzi. Czas nadzwyczajny się kończy. Zostaje to samo miejsce, takie jak było przedtem. Może być tak, że pojawiają się watpliwości - czy naprawdę rozmawiałam z aniołem? czy to niezwykłe doświadczenie nie było przypadkiem złudzeniem?

Anioł odszedł, ale został Jezus. W tym momencie raczej mało spektakularny. Poczęte dziecko tworzące sytuację bardzo skomplikowaną, pewnie dające znać o sobie głównie ciążowymi dolegliwościami.

Ale przecież wszystkie rozmowy z aniołem, wszystkie nadzwyczajności nie są warte nawet ułamka tego, że jest Jezus. Może nie być żadnych nadzwyczajnych sytuacji, byleby był Jezus.

Modlę się dziś o "miękkie lądowanie" dla wszystkich, którzy doświadczają nadzwyczajnych przeżyć. O to, aby w codzienności, która przychodzi później, potrafili odnajdywać obecność Jezusa i tę obecność cenić ponad wszystko.

Krzysztof Jankowiak
Dod. Krzysztof Jankowiak dnia 25-03-2014 o godz. 8:56

Komentarze:

1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia. 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję. 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem. 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Teresa
Odszedł od niej anioł
Dziękuję za refleksję. Oby Jezus był najważniejszy i każdego dnia odkrywany na nowo. (25-03-2014, 13:23)
KK
Dzięki!
Dziękuję za modlitwę w imieniu wszystkich „miękko lądujących”! (25-03-2014, 22:25)
Ż.
.
Ja też dziękuje. Trafna refleksja. (26-03-2014, 6:54)
E.P.
Piękne.
Mądre. I z Miłością. (26-03-2014, 21:06)
Iwona
dziękuję
Ja też dziękuję. rzeczywistość. Jezus jest... (27-03-2014, 21:33)
 
Tytuł:
Treść:
Podpis:
Kod:kod
Możesz edytować swój komentarz przez 15 min. po dodaniu.

Zobacz także:

Powołanie Abrahama (16-03-2014)

Pieśń Zachariasza (19-12-2013)

Światło-Życie (19-08-2013)

Rozstanie z Lotem (25-06-2013)

O czym św. Paweł mówił w drodze (5-05-2013)

© DKS Ruchu Światło-Życie. Redakcja merytoryczna: redakcja@oaza.pl. Redakcja techniczna: webmaster@oaza.pl
Informacja o cookies.
Contact our HP Department if you are desperate to get black listed.